Zapraszamy od obejrzenia galerii   
PALLADIUM TO 1700 M2 POWIERZCHNI NA KTÓREJ MOŻESZ ZORGANIZOWAĆ WYJĄTKOWY EVENT    

Wydarzenia

Koncerty
 
Udostępnij
Środa, 9. maja 2012, 20:00
  

Zeskanuj kod telefonem, aby zapisać zdarzenie w kalendarzu:

TINDERSTICKS - PALLADIUM


TINDERSTICKS – Mistrzowie Melancholii na JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE!


Legenda brytyjskiego indie rocka, po dwóch latach, zawita do Polski. Gwiazdy OFF Festiwalu 2010 wystąpią 9 maja 2012 rw warszawskim Palladium. Zespół, po okresie eksperymentów i poszukiwań w czasie nagrywania ostatniej płyty, powraca do Polski w świetnej koncertowej formie.

Organizator BANG BANG PRODUCTION we współpracy z BEIRUT hummus & music bar
koncert 9 maja 2012
Palladium    
Ul. złota 9, Warszawa
Bilety, dostępne od  26 marca  2012
www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl,
specjalne kolekcjonerskie bilety dostępne w Beirut hummus & music bar, Warszawa, Poznańska 12
125 dół  /145 (siedzące, balkon),
w dzień  koncertu
135 dół  /155 (siedzące, balkon)
Więcej informacji , rezerwacje
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


BIOGRAFIA
Brytyjska formacja indie rockowa. Obecnie grają w składzie – Stuart Ashton Staples (wokal, gitara), Neil Timothy Fraser (gitara prowadząca, wibrafon) oraz David Leonard Boulter (klawisze, perkusja).

Grupa powstała w 1991 roku w angielskim Nottingham. Początkowo znaleźli się w niej – Staples, Boulter, Fraser, a także Alasdair Robert De Villeneuve Macaulay (perkusja, trąbka) i Dickon James Hinchliffe (skrzypce, gitara, fortepian). Ostatecznie dołączył do nich także basista John Thompson i w tym ustawieniu, niedługo potem, nagrano EP-kę „Old Horse”.
W następnym roku muzycy postanowili założyć własną wytwórnię Tippy Toe Records, w której rozpoczęli pracę nad nowymi nagraniami. Ich pierwszym singlem, wydanym jeszcze w 1992 roku, był utwór „Patchwork”.

Rok później ukazał się ich debiutancki longplay „Tindersticks”, nazywany często „Pierwszym Albumem”, a w 1995 roku do sklepów trafiła płyta, również zatytułowana „Tindersticks” i jak można się domyśleć, określana mianem „Drugiej”. Równocześnie dużo koncertowali, wzbudzając wśród publiczności prawdziwy zachwyt. A wszystko za sprawą bogatego zestawu instrumentów na scenie, niejednokrotnie za sprawą pełnej orkiestry. Zapisem jednego z takich występów była płyta „Bloomsbury Theatre 12.3.95”.
W 1997 roku pojawił się ich trzeci studyjny krążek – „Curtains”, na którym ewidentnie czuć zmianę kierunku, w jakim zaczęli zmierzać. Przestała im bowiem odpowiadać formuła zespołu, ogrywającego cały materiał z płyt na koncertach.
Jakby na potwierdzenie, kolejna płyta otrzymała znamienny tytuł – „Simple Pleasure” (1999). Na wydawnictwo złożyły się energetyczne utwory, z wyraźnymi wpływami soulu. Wśród nich, także cover – „If You're Looking for a Way Out” z repertuaru legendarnego amerykańskiego zespołu Odyssey. W podobnej stylistyce nagrany został kolejny longplay „Can Our Love” (2001). Tymczasem następny album „Waiting for the Moon” (2003) znów wracał do brzmień bardziej rockowych.
W 2005 roku Staples zdecydował się rozpocząć karierę solową. Spowodowało to liczne spekulacje, co do ewentualnego rozpadu zespołu. W sumie artysta nagrał dwa albumy i jak miało pokazać życie, los Tindersticks nie był w związku z tym zagrożony.
We wrześniu 2006 roku grupa zagrała w pełnym składzie w londyńskim Barbican Centre, podczas którego, wspólnie z dziewięcioosobową sekcją dętą, wykonała swój drugi album. Sam wokalista przyznał jednak, że upływający czas uświadomił wszystkim, że ich gusta zdążyły się zmienić i naprawdę trzeba docenić fakt, że mieli w sobie na tyle determinacji, by spróbować nagrać razem coś nowego.
W następnym roku, Staples, Boulter i Fraser (trzej z oryginalnego składu) postanowili rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Dołączyli do nich – perkusista Thomas Belhom, basista Dan McKinna oraz inżynier dźwięku Ian Caple. W rezultacie powstał album „The Hungry Saw”, mający swoją premierę w kwietniu 2008 roku. Resztę roku muzycy spędzili na promocyjnym europejskim tournee.
Ich ósmym krążkiem, jest „Falling Down a Mountain”. Nagrano go z pomocą perkusisty Earla Harvina (zastąpił Belhoma) oraz gitarzysty i wokalisty Davida Kitta.

Dziewiąty, entuzjastycznie przyjęty album, to wydany w 2012 „The Something Rain”

Wyznacznikami brzmienia Tindersticks są zapożyczenia z jazzu i soulu, bogate partie orkiestrowe, kojarzone głównie z multiinstrumentalistą Dickonem Hinchliffe’em (odszedł ze składu w 2006 roku), a także charakterystyczny baryton wokalisty. Wśród wykorzystywanych instrumentów obok wibrafonu, klarnetu i organów Hammonda pojawiają się także skrzypce, trąbka, puzon, a nawet fagot i pochodzący z Niemiec metalowy odpowiednik znanych powszechnie cymbałków.

Obecny skład:
David  Boulter (wokal, klawisze, przeszkadzajki, perkusjonalia)
Neil Fraser (gitara elektryczna)
Earl Harvin (perkusja)
Dan McKinna (bas, klawisze, perkusjonalia, wokla) /
Stuart A. Staples (wokal, gitara, mixing, cymbałki)

DYSKOGRAFIA
    1993 - Tindersticks (aka First Album) (This Way Up)
    1995 - Tindersticks (aka Second Album) (This Way Up)
    1997 - Curtains
    1999 - Simple Pleasure (Island Records)
    2001 - Can Our Love... (Beggars Banquet)
    2003 - Waiting for the Moon (Beggars Banquet)
    2008 - The Hungry Saw (Beggars Banquet/Constellation Records)
    2010 - Falling Down a Mountain (4AD/Constellation Records)
    2012 - The Something Rain (Lucky Dog/City Slang/Constellation)

Linki:
http://www.tindersticks.co.uk
http://www.facebook.com/tindersticksofficial
http://www.myspace.com/tindersticksofficial
http://www.youtube.com/tindersticksofficial
http://vimeo.com/tindersticks
http://twitter.com/tindersticksUK
http://vimeo.com/33165113

Wróć

Multimedia

Dla tego zdarzenia nie ma dodanych żadnych zdjęć

Wycieczka

Newsletter

Jesteś tutaj:

Home Koncerty

Kontakt

Teatr Palladium, Bileteria Palladium
ul. Złota 9, Warszawa
tel: (22) 827 70 49
godz 12.00 - 19.00
poniedziałek - niedziela
Fundacja Universitatis Varsoviensis Proxima Hybrydy Samsung XL Energy drink eBilet ISIC