Zapraszamy od obejrzenia galerii   
PALLADIUM TO 1700 M2 POWIERZCHNI NA KTÓREJ MOŻESZ ZORGANIZOWAĆ WYJĄTKOWY EVENT    

Wydarzenia

Koncerty
 
Udostępnij
Wtorek, 3. marca 2015, 20:00
  

Zeskanuj kod telefonem, aby zapisać zdarzenie w kalendarzu:

KURT ELLING - PALLADIUM

Deutsche Bank Invites: KURT ELLING

CENY BILETÓW:
sektor 1
przedsprzedaż do 15 stycznia cena 135zł
od 16 stycznia cena 155 zł

sektor 2
przedsprzedaż do 15 stycznia cena 105zł
od 16 stycznia cena 125 zł

Miejsca sprzedaży: eventim.pl, sieć sklepów Empik

Kurt Elling, laureat nagrody Grammy, jest jednym z najwybitniejszych wokalistów jazzowych na świecie. Przez ostatnie 14 lat niezmiennie zwycięża w najbardziej prestiżowej dla świata jazzu ankiecie magazynu Down Beat. Natomiast w ankiecie Jazz Journalists Association w kategorii "Najlepszy wokalista" triumfował w ostatnim okresie 8 razy!!! KAŻDY z 10 albumów nagranych przez Kurta Ellinga był nominowany do nagrody Grammy! Przez wiele lat artysta związany był kontraktem z wytwórnią Blue Note, obecnie nagrywa dla Concord.

Płyta „Dedicated To You: The Music of John Coltrane and Johnny Hartman” z 2009 roku, przyniosła mu nagrodę Grammy w kategorii „najlepszy jazzowy album wokalny”.

Baryton Ellinga to nie tylko 4 oktawy, ale przede wszystkim zachwycająca techniczna maestria oraz emocjonalna głębia. Repertuar artysty zawiera zarówno oryginalne kompozycje jak i współczesne interpretacje standardów, które przesycone są improwizacja, scatem, melodeklamacją i poezją.

The New York Times stwierdził: "Elling jest jednym z najwybitniejszych wokalistów współczesnych", "The Washington Post dodaje: "Od połowy lat 90-tych żaden wokalista nie był tak odważny, dynamiczny i interesujący jak Kurt Elling. Jego głos wzlatuje na wyżyny, zaangażowane słowa pokazują sens muzycznej misji - ten artysta reprezentuje prawdziwie kreatywnego ducha w jazzie".

Kurt Elling jest najbardziej znany z vocalese - stylu jazzowego gdzie słowa są śpiewane tam gdzie oryginalnie występowały partie instrumentalne. Vocalese różni się tym od techniki scat, że zamiast sylab (np. "bap ba dee dot bwee dee") używa normalnego tekstu. Elling kontynuuje linię pionierów tego rodzaju śpiewu (takich jak Eddie Jefferson, King Pleasure , Jon Hendricks). Ma w swoim dorobku własne słowa do improwizowanych partii wielu instrumentalistów, m.in.: Wayna Shortera, Keitha Jarretta i Pata Metheny. Artysta znany jest też z tego, że w nowatorski sposób wykorzystuje twórczość wielkich poetów i pisarzy różnych epok: Rumi, Rilke, Neruda, Proust. Poeta Robert Creeley: "Kurt Elling zabiera nas do świata sacrum szczegółu. Jego słowa są pełne treści i poetyckiej siły. Inny poeta, Robert Pinski dodaje: "W sztuce Kurta Ellinga, jazzowy głos daje nowego ducha starej tradycji będącej łącznikiem pomiędzy poezją a muzyką".

W repertuarze koncertu w Warszawie znajdą się z pewnością utwory z najnowszego albumu “The Gate”. Płytę tę produkował słynny Don Was, a artysta śpiewa na niej m.in. balladę Milesa Davisa „Blue in Green” oraz m.in. covery zespołu King Crimson („Matte Kudasai”), Beatlesów („Norwegian Wood”), Stevie’ego Wondera („Golden Lady”).

Artyście towarzyszyć będą: Gary Versace (fortepian), John McLean (gitara), Clark Sommers (bas) oraz Kendrick Scott (perkusja).

Kurt Elling to kolejna gwiazda, która wystąpi pod szyldem „ Deutsche Bank Invites”. Od 2008r. na koncertach Deutsche Bank Invites wystąpili m.in. Leonard Cohen, Branford Marsalis, Mariza, Herbie Hancock, Cesaria Evora, Joe Cocker, Michael Buble, Yasmin Levy, Avishai Cohen, Fredrika Stahl, Chris Botti.

Wróć

Multimedia

Dla tego zdarzenia nie ma dodanych żadnych zdjęć

Wycieczka

Newsletter

Jesteś tutaj:

Home Koncerty

Kontakt

Teatr Palladium, Bileteria Palladium
ul. Złota 9, Warszawa
tel: (22) 827 70 49
godz 12.00 - 19.00
poniedziałek - niedziela
Fundacja Universitatis Varsoviensis Proxima Hybrydy Samsung XL Energy drink eBilet ISIC