Zapraszamy od obejrzenia galerii   
PALLADIUM TO 1700 M2 POWIERZCHNI NA KTÓREJ MOŻESZ ZORGANIZOWAĆ WYJĄTKOWY EVENT    

Spektakle

Spektakle
 
Udostępnij
Poniedziałek, 2. kwietnia 2012, 18:00
  

Zeskanuj kod telefonem, aby zapisać zdarzenie w kalendarzu:

Spadkobiercy - (nagranie programu dla TV4)

 

Szanowni Państwo,

od stycznia 2012  na deskach Teatru Palladium zagościł  serial  SPADKOBIERCY.

 

 

Bilety już w sprzedaży !

 

Podajemy kolejne  programów :

21 lutego 2012 godz. 18.00 , 21.00

2 kwietnia 2012 godz. 18.00 , 21.00

 

Oficjalna strona:

http://www.spadkobiercy.net/

 Opis wydarzenia:

Tematem serialu jest parodia seriali telewizyjnych. Mam na myśli seriale „specyficzne” spod znaku „Dynastii”, „Niewolnicy Isaury” czy „Mody na sukces”. Kto miał kontakt z tymi tworami filmowymi, wie o jakie „klimaty” chodzi.

          W tłumaczeniu formuły serialu na żywo, będę się Posługiwał przykładami z serialu „Spadkobiercy”. Fabuła! Czyli o czym i o kim? W „Spadkobiercach” wygląda to tak: Akcja się dzieje w Los Angeles. Mieszka tam Jonathan Owens z synami – właściciel wielkiej firmy, biznesmen. Synowie: George i Billy. Billy starszy, wyrachowany jest następcą taty. George nie interesuje się biznesem, pije, pali, (p), „czarna owca” w rodzinie. Natura jednak sentymentalna i wrażliwa. W stałym konflikcie z ojcem, który czternaście lat wcześniej nie zapłacił okupu za porwaną córkę – Dorin, czyli siostrę George’a. W mieście żyje Frank Dealey, wróg Owensa i konkurent w interesach. Zły. Były przyjaciel, ale poróżnił ich Wietnam. Owensa wspiera Warren, przyjaciel rodziny, człowiek od dobrych rad. Dorin – wspomniana córka Owensa – odnalazła się po czternastu latach, które spędziła w sierocińcu. A wszystko to za sprawą niezłomnych zasad ojca, który nie chciał zapłacić porywaczom okupu. Dorin ma narzeczonego Kena Heighly, który jest czeskim emigrantem (jako dziecko wywieziony z Czech w bagażniku samochodu). Jest Też Harriet Fergusson, była agentka FBI, pracująca najpierw dla Owensa, później zakochuję się w Dealeyu i zostaje z nim. itd

          Umiejscowienie akcji w Los Angeles, a nie np. na Górnym Śląsku, jest nieprzypadkowe. Im bardziej schematyczny obraz przedstawianego środowiska, tym lepiej. Wielkie fortuny, przepych, światowy high life, kojarzą się bardzo jednoznacznie i schematycznie. Dodatkową atrakcją jest przedstawienie tego przepychu w skromnej klubowej salce. Wypada to tak okropnie, że aż komicznie. W końcu jest to „udawanka”. Udawanka, to najlepsze słowo charakteryzujące serial na żywo.

          Do każdego odcinka wymyślam 6-8 scenek. Są to nakreślone sytuacje z jakimś zakończeniem. Dialogi są improwizowane bezpośrednio na scenie. I to jest właśnie to! Publiczność poinformowana wcześniej, że aktorzy nie mają gotowych tekstów, a improwizują, ma uciechę, gdy aktorzy w sposób widoczny się męczą na scenie. Publiczność oczekuje błędów w fabule, potknięć aktorskich, szczerych wyznań: „co ja mam mówić?!”, złośliwości między aktorami, wpuszczania się w maliny. I te słabości są największą siłą udawanki, a nie typowe żarty kabaretowe. Aktorzy chcąc jedynie przetrwać na scenie, wykazują się niesamowitą czujnością (większość zabawnych sytuacji jest niezamierzona przez aktorów). To nieprawdopodobne co może wygenerować ludzki umysł zdeterminowany chęcią przetrwania na scenie podczas improwizacji.

 Reżyser Dariusz Kamys

 

Obsada:

Marcin Wójcik

Robert Górski

Maria Czubaszek

Joanna Kołaczkowska

Piotr Bałtroczyk

Michał Wójcik

Artur Andrus

Agnieszka Litwin-Sobańska

Wojciech Kamiński

Wojciech Tremiszewski

Janusz Rewers

Marek Grabie

 oraz

 niespodziewane gwiazdy.

 

Serdecznie zapraszamy.

Wróć

Najbliższy spektakl

Brak wydarzeń

Multimedia

Dla tego zdarzenia nie ma dodanych żadnych zdjęć

Wycieczka

Newsletter

Jesteś tutaj:

Home Spektakle

Kontakt

Teatr Palladium, Bileteria Palladium
ul. Złota 9, Warszawa
tel: (22) 827 70 49
godz 12.00 - 19.00
poniedziałek - niedziela
Fundacja Universitatis Varsoviensis Proxima Hybrydy Samsung XL Energy drink eBilet ISIC